فرماندار ماهنشان اعلام کرد؛

انتخاب دو روستای اُغلبیک در بخش انگوران و قره داش در بخش مرکزی به عنوان روستای دوستدار سالمند

فرماندار شهرستان ماه‌نشان اعلام کرد: دو روستای اغلبیک در بخش انگوران و قره داش در بخش مرکزی به عنوان روستای دوست دار سالمند انتخاب شده اند.

جمعه, 23 شهریور,1397
نویسنده: Admin
نسخه چاپی
انتخاب دو روستای اُغلبیک در بخش انگوران و قره داش در بخش مرکزی به عنوان روستای دوستدار سالمند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ماه‌نشان مجتبی نوری در جلسه شورای توانبخشی مبتنی بر جامعه، کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان شهرستان، با تاکید بر لزوم مناسب سازی ساختمان های اداری و بانک ها جهت رفاه حال سالمندان و معلولین، خواستار رفع نواقص و مناسب سازی ساختمان تمامی ادارات و بانک ها تا دو ماه آتی شد. وی اظهار داشت در کار مناسب سازی ساختمان ها باید از مشاورین زبده استفاده کرد. 
فرماندار شهرستان در ادامه عنوان کرد : دوره سالمندی با گذشت سن از مرز 60 سال آغاز می شود؛ ویژگی اخلاقی اغلب سالمندان، روحیه حساس و شکننده آنهاست که سبب می شود نیاز به باهم بودن، تکریم و احترام، مقبولیت در خانواده و محبت از سوی فرزندان، افزایش یابد.
نوری با بیان این مطلب که مناسب سازی ساختمان های عمومی و معابر و فضاهای شهری برای معلولان و سالمندان یک حقوق شهروندی است افزود با انجام اقداماتی مانند برگزاری تورهای زیارتی و برنامه های ورزشی و تفریحی با تخفیفات ویژه میتوان روحیه نشاط و شادابی را در این افراد افزایش داد.

تعداد نمایش ها (606)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان