قطار تولید روی ریل توسعه

چهارشنبه, 23 اسفند,1396
12345678910انتها
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در دیدار با استاندار زنجان:با وجود قوانین موجود می‌توان اقدامات موثری برای شفاف‌سازی نظام اقتصادی انجام داد

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در دیدار با استاندار زنجان:با وجود قوانین موجود می‌توان اقدامات موثری برای شفاف‌سازی نظام اقتصادی انجام داد

نویسنده: Anonym/یکشنبه, 28 آذر,1395/دسته ها: اخبار حوزه استاندار, اخبار پایگاه مقاومت بسیج, اخبار امور اقتصادی

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ دکتر مسعود پزشکیان در سفر به استان زنجان، با نماینده ولی فقیه و نیز با استاندار زنجان دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با استاندار زنجان، مسعود پزشکیان بر ضرورت ایجاد سیستم داده اطلاعاتی در کشور تاکید نمود و گفت: با ایجاد این سیستم اطلاعاتی، علاوه بر شفاف سازی اطلاعات و اقدامات، تصمیم‌گیری ها نیز بر اساس داده‌های صحیح اطلاعاتی اتخاذ می گردد.

وی گام اول برای اتخاذ هر تصمیمی را وجود اطلاعات صحیح دانست و اظهار داشت: اگر ما سیستم داده داشته باشیم و اگر این رصد مالی را از پول و سرمایه و دارایی در سیستم داده ثبت کنیم، ضمن جلوگیری از بروز دلالی و مشکلات ناشی از عدم رصد مالی در کشور می توان سرمایه‌های اقتصادی مردم را به چرخه تولید، صنعت، کشاورزی و اشتغال بازگرداند.

پزشکیان راه‌اندازی سیستم داده اطلاعاتی در کشور را موجب شناسایی و دریافت مالیات از آورده‌های اقتصادی بلااستفاده و اندوخته شده کشور و بازگرداندن سود آن به چرخه اقتصادی عنوان نمود و افزود: هر شهروند ایرانی وظیفه دارد در قبال دارایی‌هایش به نظام اقتصادی کشور، مالیات بپردازد و اگر می خواهیم مملکت اداره شود باید حاکمیت بتواند از آن چیزی که داریم مالیات اخذ کند و آن را به چرخه اقتصادی بازگرداند تا موجب رونق تولید در کشور شود.

انتقاد از وضعیت قانون بازنشستگی زودهنگام کارگران و کارکنان، بیان عدم همراهی بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات طرح‌های رونق اقتصادی و بیان وضعیت احداث خط دوم راه‌آهن زنجان-تهران جهت برقراری تردد با قطارهای سریع‌السیر بویژه در استان‌هایی که برقراری پرواز به تهران برایشان به صرفه نیست، از دیگر موضوعات مورد صحبت در این دیدار بود.  

دکتر پزشکیان در پایان سفر یکروزه خود به زنجان از کلینیک تخصصی رادیوتراپی انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی (مهرانه) نیز بازدید نمود.

Print

تعداد نمایش ها (2670)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان