به گفته استاندار زنجان؛

در 10 ماه اخیر، 231 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان محقق شده است /محصولات تولیدی استان به 48 کشور دنیا صادر می شود

استاندار زنجان به موفقیت ‌های اقتصادی استان در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: زنجان در بخش سرمایه ‌گذاری خارجی، جزء 5 استان پر جاذبه کشور معرفی شده است؛ به گونه ای که در این راستا و در 10 ماه اخیر، 231 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان محقق شده و انعقاد قرارداد صورت گرفته است.

پنجشنبه, 19 بهمن,1396
نویسنده: Admin
نسخه چاپی
کلمات کلیدی:
در 10 ماه اخیر، 231 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان محقق شده است /محصولات تولیدی استان به 48 کشور دنیا صادر می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ اسداله درویش ‌امیری در آئین بهره برداری از فاز نخست واحد تولیدی صنایع گالوانیزه شمس زنجان، با بیان اینکه این میزان سرمایه گذاری خارجی، برای 4 واحد اقتصادی و صنعتی بوده است، اظهار کرد: بعد از تحقق این میزان سرمایه گذاری خارجی در این 4 واحد، برای 570 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی صورت خواهد گرفت.

وی به وضعیت صادرات کالاهای استان به کشورهای مقصد اشاره کرد و افزود: یکی از اقدامات و توفیقات مهم استان، موفقیت در افزایش میزان رشد صادرات کالا بوده است؛ به گونه ای که در سال گذشته، مجموع صادرات استان، 354 میلیون دلار بوده که این رقم طی 9 ماهه سالجاری، به 343 میلیون دلار رسیده است.

مقام عالی اجرایی استان، با بیان اینکه امروز محصولات تولیدی استان به بیش از 48 کشور دنیا صادر می شود، یادآور شد: محصولات تولیدی استان در بخش صنعت، معدن، کشاورزی و صنایع دستی صادر می شود و میزان رشد صادرات استان، همواره پایدار بوده است.

استاندار زنجان به تاکیدات ریاست جمهوری و معاون اول رئیس جمهور در خصوص فعالیت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان ها اشاره کرد و گفت: با فعالیت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، طی سالجاری 8 واحد تولیدی تعطیل شده استان، احیا شد و 500 شغل جدید نیز ایجاد گردید.

درویش امیری به وضعیت برخی از واحدهای مهم تولیدی و صنعتی استان اشاره کرد و یادآور شد: هم اکنون چند واحد مهم و بزرگ در استان، در حال راه اندازی است که یکی از آنها، شرکت گلرنگ بوده که هم اکنون با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی، در حال فعالیت بوده و در آینده نزدیک نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه برای راه اندازی واحد تولیدی گلرنگ در استان، 40 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است، افزود: این واحد تولیدی در سال گذشته کلنگ زنی شد و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی مناسب، به کارهای اجرایی خود ادامه می دهد که در صورت بهره برداری، برای 400 نفر شغل ایجاد می شود.

مقام عالی اجرایی استان به وضعیت شرکت سرجین بافت اشاره کرد و گفت: شرکت سرجین بافت در حال ترخیص دستگاه‌ های مورد نیاز خود از گمرک بوده که با تحقق و راه اندازی این واحد، اشتغال مناسبی در استان ایجاد می شود.

درویش امیری با اشاره به شرایط واحد تولیدی فولاد البرز ناب آرش، خاطر نشان کرد: این واحد تولیدی با 800 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 85 درصد پیشرفت فیزیکی، در حال فعالیت بوده و موضوع مهم در بهره برداری از این واحد، استفاده از پساب شهر ابهر خواهد بود.

استاندار زنجان به قرارداد بین المللی منعقد شده شرکت ایریکو ابهر اشاره کرد و گفت: 720 میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی در این واحد بزرگ تولیدی استان، محقق شده و پیش بینی می شود 2 هزار شغل جدید در این مجموعه ایجاد گردد.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور، دولت برای استان ها سهم اشتغال در بخشICT  تعریف کرده است، اظهار کرد: برای استان زنجان نیز ایجاد 793 شغل در حوزه آی ‌تی و آی ‌سی ‌تی پیش بینی شده بود که طی 10 ماهه سالجاری، 886 شغل در استان در این زمینه ایجاد شده است.

درویش امیری به آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و پروژه های بهره برداری شده در استان طی این ایام اشاره کرد و یادآور شد: در دهه فجر سالجاری در استان، 76 طرح تولیدی با سرمایه گذاری 218 میلیارد تومان و 26 میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و با اشتغالزایی 1156 نفر، به بهره برداری می رسد.

استاندار زنجان با بیان اینکه 563 پروژه عمرانی نیز در استان طی دهه فجر به بهره برداری می رسد، افزود: این میزان پروژه با سرمایه گذاری 358 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و همچنین 42 پروژه عمرانی دیگر نیز کلنگ زنی می شود.

تعداد نمایش ها (594)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان