12345678910انتها
ورزش به یک پدیده مهم سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و دیپلماسی در دنیا تبدیل شده است/ دستاوردها و افتخارات ورزشی کشور با قبل از انقلاب، قابل مقایسه نیست

ورزش به یک پدیده مهم سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و دیپلماسی در دنیا تبدیل شده است/ دستاوردها و افتخارات ورزشی کشور با قبل از انقلاب، قابل مقایسه نیست

استاندار زنجان:

نویسنده: Admin/پنجشنبه, 03 آبان,1397/دسته ها: اخبار ویژه استاندار, اخبار اجتماعی, خبر سطح یک, اخبار ستادی استانداری

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ اسداله درویش‌امیری در آیین تجلیل از قهرمانان بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا، ورزش و تحرک جسمانی را به عنوان یک ضرورت در کنار سایر فعالیت‌ها در تاریخ زندگی بشر وجود عنوان نمود و اظهار کرد: انسان‌های گذشته نیز در پی سلامتی، نشاط و شادابی بوده‌اند لذا ورزش را به عنوان بهترین روش برای تامین سلامتی، نشاط و شادابی انتخاب کردند.
وی با بیان این که ورزش هم در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی افراد ضروری است، خاطرنشان کرد: در خصوص ورزش در زندگی شخصی باید توجه داشت که چون امروز زندگی در شهرها به‌صورت آپارتمان‌نشینی و زندگی ماشینی، تحرک را از مردم گرفته است باید همه اقشار جامعه در سنین مختلف برای تامین سلامت روح و روان و نشاط و شادابی به ورزش همگانی روی بیاورند و باید همه برای گسترش ورزش همگانی تلاش کنیم.
درویش‌امیری در خصوص نقش و اهمیت ورزش در زندگی اجتماعی نیز با اشاره به این که امروز ورزش، نقش مهم و اساسی در زندگی اجتماعی افراد پیدا کرده است، افزود: می‌توان با ورزش در زندگی عمومی و اجتماعی به ایجاد همدلی، فضای صمیمی در بین مردم و گسترش مراودات فرهنگی پرداخت و به آسانی می‌توان در کنار‌هم‌بودن و زیبا زندگی کردن را در ورزش به نمایش گذاشت و زندگی خوب و بی‌حاشیه، همراه با شادابی را تجربه کرد لذا در ورزش می‌توان به رقابت، رفاقت و شادی پرداخت.
مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه ورزش به یک پدیده مهم سیاسی نیز در دنیا تبدیل شده است، ادامه داد: با ورزش می‌توان شادی را برای یک ملت به ارمغان آورد چرا که برگزاری بسیاری از مسابقات بین‌المللی می‌تواند در بین ملت‌ها و کشورها یک رقابت سالم سیاسی را نیز ایجاد کند.
وی همچنین ورزش را یک پدیده اجتماعی توصیف کرد و گفت: امروز با برگزاری بازی‌های جام جهانی، المپیک، مسابقات آسیایی و پاراآسیایی مشاهده می‌شود که تمام کشورها با ادیان، اندیشه‌ها و چهره‌های مختلف و هرکدام با یک گرایش فکری و فرهنگی در کنار هم به رقابت سالم می‌پردازند.
درویش‌امیری با بیان اینکه ورزش یک پدیده مهم فرهنگی نیز می تواند باشد، افزود: تنها جایی که همه عقاید و ادیان الهی در کمال آرامش، آسایش و امنیت و بدون کوچک‌ترین دغدغه در کنار هم قرار می‌گیرند محلی است که مسابقات ورزشی برگزار می‌شود.
استاندار زنجان، ورزش را یک پدیده بسیار مهم اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی مانند جام جهانی، نقش مهمی در رشد اقتصادی کشورهای برگزارکننده دارد و با حجم عظیمی از توریست که از سراسر دنیا برای تماشای بازی‌ها وارد آن کشور می‌شوند، ثروت عظیمی را با خود به کشور برگزارکننده می‌برند.
این مقام مسئول، ورزش را به عنوان مهم‌ترین پدیده دیپلماسی بین‌المللی، قلمداد کرد و ادامه داد: مراودات بسیار زیبایی در مسابقات ورزشی انجام می‌شود به‌گونه‌ای که همه اختلافات موجود بین کشورها در عرصه ورزش از بین می رود و حتی کشورهایی هم که با یکدیگر در جنگ و ستیز هستند اختلافات را در میدان ورزش کنار می‌گذارند چرا که ورزش، مهم‌ترین رکن بین‌المللی و دیپلماسی ملت‌های دنیاست.
وی با بیان این که در حوزه ورزش، هر کشوری که با برنامه حرکت کند سود بیشتری می‌برد، اضافه کرد: هر کشوری که با برنامه‌ریزی و توجه به ظرفیت‌های جوانان جامعه خود حرکت کند می تواند بیش از سایر کشورها از فواید این عرصه بهره‌مند شده و پرچم خود را در سکوهای پرافتخار به احتزاز دربیاورد.
استاندار زنجان با اشاره به این که اگر بخواهیم کارنامه 40 ساله نظام جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب را به درستی تحلیل کرده و به بیان دستاوردها بپردازیم، یکی از مواردی که با افتخار می‌توان از توسعه آن سخن گفت حوزه ورزش است، اظهار کرد: ایران در ادوار جام جهانی فوتبال تنها یک بار قبل از انقلاب حضور داشته اما به لطف فرزندان رشید، غیرتمند و کم‌ادعا پس از پیروزی انقلاب اسلامی 4 بار به این رقابت‌ها صعود کرده است.
وی افزود: مدال‌های ورزشکاران ایرانی در مسابقات بین‌المللی قبل از انقلاب به 4 عدد نمی‌رسید درحالیکه امروز ایران در اکثر دوره‌های بازی‌های آسیایی در رتبه‌های برتر قرار داشته و به خصوص در رشته‌های پارالمپیک و پاراآسیایی، ورزشکاران در سخت‌ترین شرایط جسمی با عشق و همت بالا و با اراده آهنین در میادین مختلف حضور یافته و پرچم خوشرنگ جمهوری اسلامی را به احتزاز درمی‌آورند.
درویش‌امیری با بیان این که امروز جوانان ایرانی امتیازی فراتر از جوانان سایر کشورها دارند، تصریح کرد: جوانان و فرزندان ایرانی هرگز امیدشان به ذات اقدس الهی را قطع نمی‌کنند و همین اعتقاد و دیدگاه امتیاز بزرگی برای آنان است.
وی یادآور شد: مدیریت جدید اداره کل ورزش و جوانان استان در طول مدت تصدی این مسئولیت، آرامش را به حوزه ورزش استان بازگردانده و مقدمات حضور قهرمانان در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی را نیز فراهم کرده است.

Print

تعداد نمایش ها (158)/نظرات (0)

کلمات کلیدی: ورزش ضرورت سلامتی

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان