12345678910انتها
همدلی و انسجام در استان زنجان موجب آرامش و امنیت است/ تعامل چند سویه بین قوا برای ارائه خدمات مطلوب به مردم ضروری است

همدلی و انسجام در استان زنجان موجب آرامش و امنیت است/ تعامل چند سویه بین قوا برای ارائه خدمات مطلوب به مردم ضروری است

استاندار زنجان:

نویسنده: Admin/یکشنبه, 08 مهر,1397/دسته ها: اخبار ویژه استاندار, اخبار اجتماعی, خبر سطح یک, اخبار ستادی استانداری

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ اسداله درویش امیری با بیان اینکه در زنجان شاهد جامعه ای پرتحرک و بانشاط هستیم، اظهار کرد: زنجان، استانی منسجم و مستعد توسعه بوده و از مراکز علمی و پژوهشی با سطح بالا برخوردار است و رتبه های نخست کشور در امنیت عمومی و کاهش آسیب های اجتماعی را دارد.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و صادراتی استان زنجان، یادآور شد: زنجان در رشد درآمدهای استانی جزو سه استان نخست کشور و در پایین بودن نرخ بیکاری جزو 6 استان نخست کشور به شمار می آید که با وجود تمام محدودیت ها و مشکلات اقتصادی موجود در کشور مردمانی با نشاط اجتماعی بالا دارد.
استاندار زنجان با بیان اینکه استان زنجان طی سال جاری هدف گذاری 500 میلیون دلاری برای حوزه صادرات تعریف کرده بود، خاطرنشان کرد: در مدت 5 ماهه سال جاری از این میزان 380 میلیون دلار محقق شده و سهم استان زنجان از صادرات کشور به بیش از 2 درصد دست یافته است.
وی با اشاره به اینکه قبل از سال 96 سهم صادراتی استان تنها 96 صدم درصد بود، اظهار کرد: این میزان در سال گذشته به 1.86 درصد رسید و امروز شاهد عبور از سهم 2 درصدی صادرات کشور هستیم که گویای روند به رو رشد توسعه اقتصادی استان است.
درویش امیری با بیان اینکه برخی معتقدند حجم عمده صادرات استان مربوط به صنعت سرب و روی است، ادامه داد: صنعت سرب و روی سهم 16 درصدی از صادرات استان را داراست و امروز اقتصاد استان زنجان وابستگی زیادی به این صنعت ندارد، استان زنجان جزو پنج استان جاذب سرمایه گذاری خارجی بوده و به دلیل سرمایه گذاری های مهم، در این حوزه درآمدهای بالایی کسب کرده است.
استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود اصل تفکیک قوا را موضوعی پذیرفته شده در کشور عنوان کرد و گفت: تفکیک قوا در کشور موضوعی قانونی و پذیرفته شده بوده و عملکرد سه قوه موجب قضاوت در خصوص عملکرد نظام است.
وی عملکرد ضعیف در هر قوه ای را موجب قضاوت در خصوص عملکرد ضعیف نظام توصیف کرد و یادآور شد: هر عملکرد ضعیفی در مورد خدمت به مردم چه در قوه قضائیه، چه در قوه مجریه و مقننه به حساب عملکرد نظام خواهد بود و با این نوع عملکرد، قضاوت و تحلیل در افکار عمومی صورت می گیرد.
درویش امیری با بیان اینکه اگر هر قوه ای در راستای فعالیت خود تنها مواضع خود را لحاظ کند موجب ارائه خدمات ضعیف به مردم می شود، خاطرنشان کرد: قوه مجریه بدون کمک و همراهی قوه قضائیه نمی تواند به مردم خدمات‌رسانی کند و قوه قضائیه نیز نیازمند همراهی و تعامل قوای مجریه و مقننه است و این تعامل چند سویه بین قوا برای ارائه خدمات مطلوب به مردم موضوع ضروری است.
استاندار زنجان تفکیک قوا را اصل انکارناپذیری در جامعه توصیف کرد و گفت: در استان زنجان تمام اقدامات صورت گرفته اقتصادی همچون مسائل سرمایه گذاری، اشتغال و صادرات با همراهی و کمک قوه قضائیه صورت گرفته و اگر حمایت های این بخش نبود این موفقیت ها به سرانجام نمی رسید.
وی با بیان اینکه به شدت نیازمند همراهی و کمک قوه قضائیه و مقننه هستیم، افزود: در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی کشور باید اتحاد و انسجام در بخش های مختلف کشور تقویت شود و خوشبختانه همدلی بین قوا بیش از پیش احساس می شود.
درویش امیری در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی های اجتماعی مردم زنجان نیز اشاره کرد و گفت: زنجان شهر کریمان، غواصان دریادل، میزبان مهربان و پایتخت شور و شعور حسینی است و هر سال با برگزاری جشنواره های متعدد اجتماعی همچون جشنواره آش و برگزاری اجتماع عظیم حسینیه و زینبیه اعظم شاهد تجلی این واقعیت ها در سطح کشور است.
استاندار زنجان از فعالیت یک هزار و 300 هیئت مذهبی در استان زنجان نیز خبر داد و گفت: این هیئت های مذهبی ریشه در اصالت و ریشه های عمیق تربیت شده معنویت این شهر دارند و تجلی این شهر به عنوان غواصان دریادل در عملیات کربلای4 و کربلای 5 متجلی شده است.
وی زنجان را شهر میزبان مهربان توصیف کرد و افزود: برگزاری جشنواره آش ایرانی در زنجان موجب حضور 500 تا 600 هزار نفر طی یک هفته برگزاری جشنواره می شود و مردم این استان زندگی جمعی را با یکدیگر تمرین و تجربه می کنند.

Print

تعداد نمایش ها (343)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان