مجمع مشاوران جوان باید مطالبات یک نسل را بیان کند/ کادرسازی برای پرورش مدیران کارآمد صورت نگرفته است

مجمع مشاوران جوان باید مطالبات یک نسل را بیان کند/ کادرسازی برای پرورش مدیران کارآمد صورت نگرفته است

استاندار زنجان:

نویسنده: Admin/پنجشنبه, 03 آبان,1397/دسته ها: اخبار ویژه استاندار, اخبار اجتماعی, خبر سطح یک, اخبار ستادی استانداری

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، اسداله درویش امیری در نشست صمیمی با اعضای مجمع مشاوران جوان استاندار، با بیان اینکه شما جوانان که در قالب مشاورین جوان دور هم جمع شده اید نماینده یک نسل هستید و باید مطالبات جوانان را منتقل کنید، اظهار کرد: مشاوران جوان انتقال دهنده مطالبات و پیام یک نسل هستند که این امر مسئولیت بزرگ و سنگینی است که باید دقیق، کامل و گسترده منتقل شود.

وی با بیان اینکه جوانان نسل حاضر رخدادهای انقلاب اسلامی و بعد از آن و همچنین زمان جنگ تحمیلی را ندیده و درک نکرده اند، افزود: گاهی شاهدیم در فضای مجازی قضاوت درستی از فضای انقلاب اسلامی ارائه نمی شود، گاهی مطالب منصفانه اما کم، گاهی مطالب بی طرفانه اما محدود، گاهی مطالب توام با سوء استفاده و گاهی نیز توام با غرض‌ورزی در سطح وسیع منتشر می شود و هر کس متناسب ظرفیت و آگاهی خود آن را بیان می کند لذا باید جوانان فرهیخته ما با دقت و هوشمندانه واقعیت ها را ببینند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه در خصوص روزهای پرافتخار هشت سال دفاع مقدس کسی جرات نمی کند نقد وارونه ارائه دهد یادآور شد: این افتخار متعلق به تمام ملت ایران است، ملتی که تمام اقشار آن در جنگ مشارکت داشتند و جان و مال خود را برای آن دادند و امروز هم اجازه نمی دهند نقد مغرضانه در مورد دوران دفاع مقدس صورت گیرد.

وی ادامه داد: حضور گسترده و حرکت عظیم ملت ایران موجب به وجود آمدن انقلاب اسلامی شد و ملت ایران در حفظ و نگهداری دستاوردهای انقلاب و همچنین در ادامه مسیر آن باید شریک و سهیم باشند.

مقام عالی استان خاطرنشان کرد: تقسیم بندی افراد جامعه و خارج کردن عده‌ای از محوریت انقلاب با گفتن اینکه فردی صلاحیت ندارد، زاویه دارد و...  مناسب نیست و موجب بی تفاوتی و بی مسئولیتی آن ها نسبت به انقلاب می شود.

وی با بیان اینکه نباید به گونه ای رفتار کنیم که افراد جامعه نسبت به انقلاب و سرنوشت آن احساس بی تفاوتی و بی‌مسئولیتی کنند تاکید کرد: نسلی که انقلاب 57 و جنگ را ندیده، باید واقعیت های تاریخی را مطالعه کند و فریب تحلیل های غلط را نخورد. قلب تاریخ را بشکافد و بینید چه گذشته است تا بتواند مسیر خود را به درستی انتخاب کند.

درویش امیری با پراهمیت خواندن نقش مجمع مشاوران جوان در استان به عنوان یک ظرفیت مهم توسعه ای اظهار کرد: این اجتماع برای استان یک ظرفیت مهم دو طرفه بوده و شاهدیم که نظرات و پیشنهاداتی از طرف جوانان ارائه شده که پیش از این از سوی مدیران ارائه نشده بود.

نماینده عالی دولت در استان تشکیل این مجمع برای مشاوران را نیز فرصت و ظرفیت مهمی برای آموختن تجربیات جدید و انتقال پیام و مطالبات نسل جوان جامعه دانست.

وی با اشاره به انتظارت خود از مجمع مشاوران جوان استاندار زنجان، تاکید کرد: انتظار و توقع داشته و دارم که اعضای کمیته ها فعال تر باشند و با آمادگی و مطالعه لازم در جلسات حضور یابند که منجر به ارائه نقد صحیح و اظهارنظر مناسب در جلسات شوند.

درویش امیری با تاکید بر اهمیت سنجش کیفیت دستاوردهای جلسات و تاثیر آن در توسعه استان، اظهار کرد: همواره تاکید بر خروجی و ثمره جلسات برای مدیران داشته ام چراکه تعداد جلسات ملاک عمل نبوده است.

استاندار زنجان از عدم رویکرد جوان‌گرایی و کادرسازی مدیریتی در کشور انتقاد کرد و افزود: باید بدون تعارف بگوییم که کادرسازی و تیم  سازی در کشور صورت نگرفته و امروز برای انتخاب یک مدیر و حتی یک وزیر دغدغه داریم، نباید در کشوری که با تعدد و کثرت شخصیت های مهم علمی مواجه هستیم نگرانی داشته باشیم ولی چون علم و دانش در کنار تجربه مدیریتی قرار نگرفته، انتخاب مدیر دشوار شده، نیروهای متعهد را هم تربیت نکردیم و پرورش نداده‌ایم و به آنها میدان ندادیم تا امروز بتوانیم از ظرفیت آن ها به درستی استفاده کنیم.

وی در ادامه از اعضای مجمع مشاوران جوان خواست مشکلات مربوط به حضور موثر بخش خصوصی در اقتصاد استان را شناسایی و اعلام کنند و ادامه داد: مشاوران باید موانعی که موجب می شود بخش خصوصی متناسب با توان و ظرفیت کشور در اقتصاد حضور فعال و موثر نداشته باشد را شناسایی و ارائه کنند.

درویش امیری با بیان اینکه شرایط فعلی کشور و وجود نوسانات ارز و مشکلات اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد خاطرنشان کرد: مشکلات فعلی کشور بخشی به دلیل فشارهای بین المللی، بخشی به دلیل تحریم ها، بخشی به دلیل بی اعتمادی به وجود آمده بین مردم و مسئولان، بخشی به دلیل نگرانی مردم از آینده و بخشی نیز به دلیل ضعف مدیریت، ضعف نظارت و ضعف در کنترل لازم در کشور است.

استاندار زنجان به تاثیر تحریم ها در اقتصاد کشور اشاره کرد و یادآور شد: برای شرکت ایریکوی ابهر 760 میلیون یورو سرمایه گذاری فرانسوی و 400 میلیون یورو هیوندای کره قرارداد و تفاهم شده بود که به دلیل شرایط تحریم هر دو سرمایه‌گذار منصرف و از انجام تعهدات خود سر باز زده اند، در حال حاضر تلاش می کنیم برای این شرکت از تسهیلات پیش بینی شده تبصره 18 قانون بودجه استفاده کنیم تا تعهدات این شرکت برای تامین واگنهای شهری و بین شهری عملی شود.

وی با تاکید بر اینکه علیرغم مشکلات فعلی باید حضور بخش خصوصی در اقتصاد کشور و استان تقویت شود، افزود: باید مشکلات سر راه بخش خصوصی شناسایی شود و در شرایط مهم اقتصادی ظرفیت این بخش به کمک کشور آید و باید مشخص شود مشکلات آن ها در بخش های مختلف چیست تا برای رفع آن تلاش کنیم.

Print

تعداد نمایش ها (185)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان