12345678910انتها
سرمایه‌گذاری برای نسل جوان، ظرفیت‌سازی جهت بهره‌مندی از منابع انسانی است

سرمایه‌گذاری برای نسل جوان، ظرفیت‌سازی جهت بهره‌مندی از منابع انسانی است

استاندار زنجان:

نویسنده: Admin/یکشنبه, 08 مهر,1397/دسته ها: اخبار ویژه استاندار, اخبار اجتماعی, خبر سطح یک, اخبار ستادی استانداری

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ اسداله درویش‌امیری در ویژه‌برنامه استقبال از دانشجویان ورودی 97 دانشگاه فرهنگیان استان با اشاره به این که جوانی، مهم‌ترین و بهترین دوره زندگی انسان‌هاست که عقل و جسم، توأمان و همراه با هم به کمال می‌رسند، خاطرنشان کرد: امیرالمومنین(ع) در نهج‌البلاغه می‌فرمایند هرگاه نیازمند مشورت شدید، نخست به جوانان مراجعه کنید زیرا آنان ذهنی قوی‌تر و توان ذهنی سریع‌تری دارند و سپس نتیجه آن را به میانسالان و بزرگان برسانید تا آن‌ها عاقبت کار را سنجیده و راه بهتر را انتخاب کنند چرا که بزرگان، تجربه بیشتری دارند.
وی با بیان اینکه جوانی، دوره انتخاب راه آینده است، اظهار کرد: هر آنچه در حوزه‌های اخلاق، ادب، دانش، فکر و اندیشه در ضمیر، ذهن و مزرعه فکر جوانان کاشته شود در آینده نتیجه می دهد. 
استاندار زنجان ادامه داد: اگرچه جوانی، دوران شور، عشق و آگاهی است اما دوران احساسات نیز می‌باشد که باید به‌گونه‌ای تلاش شود تا دوران جوانی، همراه با شور و منطق سپری شود.
درویش‌امیری در ادامه سخنان خود ماه مهر را همزمان با آغاز فصل تعلیم و تربیت و سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها، شروع فصل کاشت بذر در مزرعه وجودیِ نوجوانان و جوانان دانست و تصریح کرد: در این فصل باید تمرکز کرده و برای پاشیدن بذر سالم و هدفمند با برنامه، حرکت کنیم و با وجود گسترش بداخلاقی‌ها، ناهنجاری‌ها و آسیب‌های آزار دهنده و شکننده اجتماعی در حوزه‌های مختلف باید بدانیم که بذر تعلیم و تربیت را کجا، چگونه و چه زمانی و با چه روش و مبنایی در اذهان نسل جوان و نوجوان بکاریم تا مسیر صحیح تربیت را انتخاب و طی کنند.
استاندار زنجان با اشاره به این که مدرسه و دانشگاه، مسئولیت تعلیم و تربیت را بر عهده دارند، ابراز کرد: از این نکته مهم نباید غافل شد که تربیت، دارای 3 ضلع مهم خانه، جامعه و محیط آموزشی است، تربیت از خانه و با حضور خانواده آغاز شده و در جامعه و محیط آموزشی شکل می‌گیرد.
وی با بیان این که روش چگونه زندگی کردن باید در محیط آموزشی به فرزندان آموخته شود، افزود: باید گفت‌وگو به جای پرخاشگری و مدارا به جای غضب و صبر، شکیبایی و گذشت در خانه، جامعه، رسانه‌ها و محیط آموزشی به نوجوانان و جوانان، آموزش داده شود.
درویش‌امیری ویژگی مهم صبر را ثروت گرانبهایی در وجود انسان توصیف و اضافه کرد: نوجوانان و جوانان باید صبر و گذشت را از بزرگسالان بیاموزند و زمانی که بزرگان، اهل گذشت نباشند نمی‌توان توقعی از نسل جوان داشت. لذا به جای افسردگی و آزردگی باید نشاط و شادابی به نوجوانان و جوانان آموخته شود تا از زندگی سالم، نهایت لذت را ببرند.
وی با بیان این که صداقت و راستگویی در جامعه، کمرنگ شده است، تاکید کرد: باید ابتدا صداقت و راستگویی را احیا کرد و سپس به جوانان آموخت و آن‌ها را از نفاق و نفرت دور کرد تا جامعه به تباهی کشیده نشود.

Print

تعداد نمایش ها (356)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان